2024-05-03
Patogiausias viešbutis Amsterdame

Rašo tinklaraštininkas Artiomas Ačkasovas:
Nyderlandų sostinė - tai vieta, kurioje verda gyvenimas. Iš viso pasaulio čia plūsta adrenalino mėgėjai, norintys pilnų laisvės ir rūko atmosferoje vienu metu išlaisvinti visas savo aistras. Matyt, būtent tokiems žmonėms ir buvo sukurtas šis neįprastas viešbutis.

Kartą Amsterdamo laivų statykloje ūžė krautuvininkai, burbuliavo kranai, šurmuliavo virvės po įtempimu. Čia buvo statomi didžiuliai laivai. Vėliau laivų statykla tapo nereikalinga (ji buvo uždaryta 1979 metais), ir greitai jos teritorijoje apsigyveno menininkai bei kiti hipiai, o visi kranai buvo demontuoti. Tiksliau - beveik visi.
Šiandien buvusi laivų statykla tapo oficialia ir mėgstama vakarėlių vieta – meno namų aplinkoje, buvusiuose sandėliuose ir konteinerių krūvose gyvena hipsteriai, o paprastiems turistams čia taip pat labai patinka.


Ši vieta yra viena iš populiariausių vakarėlių erdvių Europoje. O taip pat - tikras rojus įvairioms fotosesijoms.

Rajono dominuojantis elementas, tiesiogine to žodžio prasme, yra paskutinis likęs gyvas milžiniškas uosto kranas, kurį 1951 metais pastatė įmonė Hensen. Kadaise tai buvo tiesiog kranas Nr. 13, kuris daugelį metų liko apleistas.
Istorija nutyli, kas būtent paskatino Edviną Kornmaną Rudi pagalvoti apie krano išpirkimą ir jo pavertimą viešbučiu, tačiau tai buvo padaryta, o kaip!

Kranas buvo visiškai demontuotas ir restauruotas. Po trijų su puse metų trukusios rekonstrukcijos (nuo 2011 iki 2015 metų) jo bendras svoris padidėjo iš 198 tonų iki 295 tonų — beveik 100 tonų! Konstrukcija buvo sustiprinta, atsirado liftai ir nauji patalpų. O būtent — viso labo trys numeriai, įsikūrę 35-50 metrų aukštyje virš žemės lygiu.


Į centrinę aikštelę galima pakilti tiek liftu, tiek spiraline laiptu.

Iš laiptinių aikštelių atsiveria puikūs vaizdai į buvusios laivų statyklos teritoriją ir miestą.


Ant aikštelės įrengta daugiafunkcinė patalpa, turinti trigubą paskirtį: čia yra biuras, galima rengti šventes iki 70 žmonių, taip pat čia yra profesionali televizijos studija su interneto kanalu iki 1 Gbit.


Į numerius galima pakilti tik liftu.
Kiekvieno numerio apdaila kainavo daugiau nei milijoną eurų. Ir tai atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis technikos ir medžiagų buvo suteikta barteriu, už reklamą. Bet kokiu atveju, pati suma - daugiau nei trys milijonai eurų už tris numerius - kelia šoką ir pagarbumą. Tačiau dar didesnį šoką patiri, kai pamatai pačius numerius, kuriais dirbo geriausi Nyderlandų dizaineriai.
Apatinis numeris Free Spirit, kurio plotas 36 kvadratiniai metrai, sukurtas pramoniniu stiliumi su lengvais visiško beprotybės akcentais.



Antrame aukšte yra vonios kambarys su vaizdu.

Vidurinysis numeris Secret turi panašų plotą, tačiau yra įrengtas dar daugiau haliucinuojančiai.



„Top“ numeris Mystic – tai dizaino ir prabangos derinys, taip pat iš numerio atsiveria pats š crazys vaizdas į miestą iš beveik 50 metrų aukščio.


Nors palaukite, pats nuostabiausias vaizdas atsiveria ne iš šio numerio, o iš milžiniško atviro džakuzi, įrengto pačioje krano viršūnėje!

Reikia pridėti, kad kranas šiek tiek pasisuka veikiant vėjo jėgai, todėl vaizdas pro langą nuolat keičiasi.
Viešbučio paslaugose yra pervežimas į Amsterdamą privačiu lėktuvu su tolimesniu pervežimu iki viešbučio limuzinu. Pagal pageidavimą galima užsisakyti asmeninį sargybinį.
Malonumas gyventi tokiame viešbutyje yra brangus - nuo 450 iki 1600 eurų už naktį. Bet reikia pasakyti, kad laisvų numerių jame praktiškai nebūna. Panašu, kad šiame viešbutyje sąvoka „get high“ suvokiamo ne tik perkeltine prasme, bet ir tiesiogine.
O tiems, kam to nepakanka, viešbučio savininkai siūlo viso labo už 85 eurus šokti nuo strėlės su virve - iš 90 metrų aukščio!
Iš tiesų beprotystė vieta!
Nuotraukos ir tekstas - Šaltinis